اخبار و اعلانات

فراخوان مقاله

مجله علمی ـ ترویجی «میقات حج» که فعالیتش از سال ۱۳۷۱ آغاز گردیده و به صاحب امتیازی نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت منتشر می‌­ شود، در راستاى اهداف خود مبنى بر اشاعه و ترویج فرهنگ حج، از پژوهندگان و عالمان اهل قلم، به ویژه همکاران روحانی، معین‌ها و معینه‌های کاروان های حج، دعوت به عمل مى­ آورد نتیجه مطالعات و پژوهش­ هاى خود در موضوعات: «اسرار و معارف حج»، «فقه حج»، «تاریخ و رجال»، «اماکن و آثار»، «حج در آینه ادب فارسی»، «نقد و معرفی کتاب های پیرامون حج»، «سفرنامه­‌های تراثی» و... از طریق همین سامانه ...

مطالعه بیشتر

یکصد و دومین شماره فصلنامه میقات حج منتشر شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج، فصلنامه علی ـ ترویجی «میقات حج»، نشریه ای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، تاریخی در حوزه حج است که به مدیر مسئولی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در پژوهشکده حج و زیارت تهیه و منتشر شده است.شماره 95 فصلنامه میقات حج، ویژه زمستان ۱۳۹۳، شامل هشت مقاله در موضوعات اسرار و معارف حج، فقه حج، تاریخ و رجال و اماکن و آثار است. علاقه‌مندان برای تهیه این نشریه می‌توانند با شماره ۳۷۷۴۰۸۰۰ و پیش شماره ۰۲۵ تماس بگیرند یا به نشانی قم، خیابان سمیه مابین کوچه ۲۶ و ۲۸، پژوهشکده حج وزیارت مراجعه کنند.

مطالعه بیشتر

نشریه میقات حج به پله یکصد و دهم (110) رسید

شماره 102 مجله علمی ترویجی «میقات حج»  در حوزه های فقه حج، تاریخ و رجال، اماکن و خاطرات حج منتشر شد.نشریه میقات حج تنها نشریه تخصصی حوزه حج و زیارت است که به صاحب امتیازی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و مدیر مسئولی حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر منتشر می شود. شماره نود و پنجم  این نشریه  دارای هفت مقاله در حوزه های مرتبط با فقه حج، آثار اسلامی و خاطرات حج است.  

مطالعه بیشتر